Nagroda Lecha Wałęsy 2011

Ruszyła kolejna edycja Nagrody Lecha Wałęsy. Zgłoszenia nazwisk kandydatów do Nagrody Instytut przyjmuje do 30 czerwca br. Wartość Nagrody, której wyłącznym partnerem jest PKO Bank Polski, to 100000 USD.

wtorek, 7 czerwca 2011 więcej

Wydarzenia

Samotne urodziny A...

19 czerwca, Aung San Suu Kyi, przywódczyni Narodowej Ligi na rzecz Demokracji, symbol birmańskiej opozycji, będzie obchodzić swoje 66 urodziny. Tradycyjnie na całym świecie jest to dzień solidarności z laureatką Pokojowej Nagrody Nobla, odważną działaczką na rzecz ...

piątek, 17 czerwca 2011
Kubańczycy skazani...

Czterech mężczyzn zostało skazanych na do 5 lat pozbawienia wolności za rozrzucanie anty-rządowych ulotek na Placu Rewolucji w Hawanie.

wtorek, 7 czerwca 2011
Represje na Kubie

Jeszcze nie ucichły echa śmiertelnego pobicia przez służby bezpieczeństwa kubańskiego dysydenta Juana Wilfreda Soto Garcii, a opozycja podała o kolejnym ataku reżimu na niezależnych dziennikarzy.

niedziela, 22 maja 2011
Projekt Solidarność dla Przyszłości

To inicjatywa Instytutu Lecha Wałęsy mająca na celu służyć edukacji młodego pokolenia i przypomnieniu międzynarodowej opinii publicznej o roli, jaką odegrała „Solidarność” w pokojowej walce o wolność i niezależność. Pokojowa rewolucja "Solidarności" w imię prawa do godnego życia i rozwoju zburzyła mury i zniosła ograniczenia wolności. Dała także początek rzeczywistym przemianom gospodarczym w Polsce i całym regionie Europy Centralnej. W ramach projektu Solidarność dla Przyszłości od roku 2008 przyznawana jest Nagroda Lecha Wałęsy, jak również prowadzone są również programy edukacyjne poświęcone prawom człowieka.

galeria zdjęć

inne galerie »

Do pobrania

więcej »
Konferencja Cuba L...

title="Konferencja

Zobacz wszystkie zdjęcia w tej galerii (2)