Ta strona używa plików cookies. Pozostając na niej, wyrażasz zgodę na korzystanie z plików cookies. Dowiedz się więcej

[X] Zamknij

Akredytacja na uroczystość wręczenia Nagrody Lecha Wałęsy dn. 29 września 2012 r. w Gdańsku

wtorek, 18 września 2012

Instytut Lecha Wałęsy serdecznie  zaprasza dziennikarzy na ceremonię wręczenia Nagrody Lecha Wałęsy, która odbędzie się 29 września o godz. 11.30  na Dworze Artusa w Gdańsku (ul. Długi Targ 43/44).   

Już po raz piąty Nagroda Lecha Wałęsy zostanie przyznana osobom, instytucjom i ruchom społecznym działającym na rzecz porozumienia i solidarnej współpracy narodów, wolności i poszanowania praw człowieka. Oprócz pamiątkowej statuetki z rąk Prezydenta, laureat otrzyma czek na 100 tys. dolarów amerykańskich ufundowany przez wyłącznego Partnera Nagrody PKO Bank Polski celem wsparcia jego działalności.

Nagroda Lecha Wałęsy jest wyrazem solidarności ze zmagającymi się w walce o lepsze jutro. Została ustanowiona w 2008 r. przez byłego Prezydenta RP i przywódcę „Solidarności" Lecha Wałęsę w podziękowaniu za wsparcie, które otrzymał odbierając Pokojową Nagrodę Nobla w 1983 r.

Nagroda przyznawana jest w ramach projektu „Solidarność dla Przyszłości", co roku gromadząc najznamienitszych gości z Polski i zza granicy.

Dziennikarze, którzy chcą wziąć udział w ceremonii wręczenia Nagrody Lecha Wałęsy są proszeni o wypełnienie specjalnego formularza akredytacyjnego dostępnego na stronie Instytutu Lecha Wałęsy http://www.ilw.org.pl/akredytacja

Proces akredytacyjny zakończy się w środę 26 września 2012 r. Po tym czasie zgłoszenia nie będą przyjmowane. Każdy, kto akredytuje się na uroczystość wręczenia Nagrody Lecha Wałęsy otrzyma email zwrotny potwierdzający jego udział w uroczystości. Więcej informacji na temat Nagrody i działalności Instytutu można uzyskać na stronie  www.solidarnoscdlaprzyszlosci.pl oraz na www.ilw.org.pl.

 

wróć